Virtuelt Elbil Racing

BYD Atto 2 vs BYD Seal U Design

Samlet ydelse over 879 delte ruter

Vinder

BYD Seal U Design

Vinder på 100% af ruterne

BYD Seal U Design: 856 BYD Atto 2: 1

22 uafgjorte

Gennemsnitlig Tidsforskel

105 min

BYD Seal U Design ankommer i gennemsnit 105 minutter hurtigere

Gennemsnitlig Forskel i Ladestop

6.1

BYD Seal U Design har brug for i gennemsnit 6.1 færre stop

Specifikationssammenligning

Specifikation BYD Atto 2 BYD Seal U Design
Fabrikant BYD BYD
Rækkevidde 320 km 400 km
Batteri 45 kWh 87 kWh
DC Ladning 88 kW 140 kW
Karrosseri Type Suv Suv
Sæder 5 5

Eksempler på Rutesammenligninger

Rute Afstand BYD Atto 2 BYD Seal U Design Vinder
Paris → London 452 km 5h 51m (3 stops) 5h 18m (1 stops) BYD Seal U Design
Berlin → London 1,099 km 13h 6m (8 stops) 12h 7m (5 stops) BYD Seal U Design
London → Berlin 1,103 km 13h 12m (10 stops) 12h 12m (5 stops) BYD Seal U Design
Vienna → London 1,480 km 17h 15m (14 stops) 16h 1m (7 stops) BYD Seal U Design
Warsaw → London 1,639 km 18h 58m (14 stops) 17h 31m (8 stops) BYD Seal U Design
Madrid → London 1,697 km 21h 20m (14 stops) 19h 11m (8 stops) BYD Seal U Design
London → Madrid 1,700 km 21h 22m (14 stops) 19h 10m (8 stops) BYD Seal U Design
Budapest → London 1,720 km 20h 0m (17 stops) 18h 33m (8 stops) BYD Seal U Design
Rome → London 1,770 km 22h 26m (15 stops) 20h 17m (8 stops) BYD Seal U Design
Bucharest → London 2,545 km 31h 1m (25 stops) 28h 23m (12 stops) BYD Seal U Design

Lad Dem Køre på Din Rute

Sammenlign disse køretøjer på en hvilken som helst rute med vores interaktive simulator.

Start Race

Del