Virtuelt Elbil Racing

Genesis GV60 vs Jaguar I-Pace

Samlet ydelse over 880 delte ruter

Vinder

Genesis GV60

Vinder på 100% af ruterne

Genesis GV60: 789 Jaguar I-Pace: 0

91 uafgjorte

Gennemsnitlig Tidsforskel

113 min

Genesis GV60 ankommer i gennemsnit 113 minutter hurtigere

Gennemsnitlig Forskel i Ladestop

0.7

Genesis GV60 har brug for i gennemsnit 0.7 færre stop

Specifikationssammenligning

Specifikation Genesis GV60 Jaguar I-Pace
Fabrikant Genesis Jaguar
Rækkevidde 370 km 384 km
Batteri 74 kWh 88 kWh
DC Ladning 220 kW 85 kW
Startpris - €77,300
Karrosseri Type Suv Suv
Sæder 5 5

Eksempler på Rutesammenligninger

Rute Afstand Genesis GV60 Jaguar I-Pace Vinder
Paris → London 450 km 5h 18m (1 stops) 5h 26m (1 stops) Genesis GV60
Berlin → London 1,097 km 11h 51m (5 stops) 13h 3m (6 stops) Genesis GV60
London → Berlin 1,098 km 11h 54m (5 stops) 13h 10m (5 stops) Genesis GV60
Vienna → London 1,476 km 15h 30m (6 stops) 17h 26m (7 stops) Genesis GV60
Warsaw → London 1,634 km 16h 55m (7 stops) 19h 4m (8 stops) Genesis GV60
Madrid → London 1,690 km 18h 31m (7 stops) 20h 46m (9 stops) Genesis GV60
London → Madrid 1,691 km 18h 28m (7 stops) 20h 44m (8 stops) Genesis GV60
Budapest → London 1,717 km 17h 51m (8 stops) 20h 14m (8 stops) Genesis GV60
Rome → London 1,761 km 19h 32m (8 stops) 22h 0m (8 stops) Genesis GV60
Bucharest → London 2,537 km 27h 14m (12 stops) 31h 0m (12 stops) Genesis GV60

Lad Dem Køre på Din Rute

Sammenlign disse køretøjer på en hvilken som helst rute med vores interaktive simulator.

Start Race

Del