Virtuelt Elbil Racing

Tesla Model S 60 vs Tesla Model S 90

Samlet ydelse over 871 delte ruter

Vinder

Tesla Model S 60

Vinder på 60% af ruterne

Tesla Model S 60: 390 Tesla Model S 90: 261

220 uafgjorte

Gennemsnitlig Tidsforskel

16 min

Tesla Model S 60 ankommer i gennemsnit 16 minutter hurtigere

Gennemsnitlig Forskel i Ladestop

1.9

Tesla Model S 90 har brug for i gennemsnit 1.9 færre stop

Specifikationssammenligning

Specifikation Tesla Model S 60 Tesla Model S 90
Fabrikant Tesla Tesla
Rækkevidde 235 km 330 km
Batteri 50 kWh 80 kWh
DC Ladning 70 kW 120 kW
Startpris €69,019 €87,400
Karrosseri Type Sedan Sedan
Sæder 5 5

Eksempler på Rutesammenligninger

Rute Afstand Tesla Model S 60 Tesla Model S 90 Vinder
Paris → London 454 km 5h 57m (3 stops) 5h 28m (1 stops) Tesla Model S 90
Berlin → London 1,100 km 14h 24m (8 stops) 14h 17m (6 stops) Tesla Model S 90
London → Berlin 1,104 km 14h 30m (6 stops) 14h 6m (5 stops) Tesla Model S 90
Vienna → London 1,482 km 19h 27m (9 stops) 19h 43m (8 stops) Tesla Model S 60
Warsaw → London 1,638 km 21h 13m (12 stops) 21h 19m (9 stops) Tesla Model S 60
Madrid → London 1,693 km 23h 27m (11 stops) 23h 6m (10 stops) Tesla Model S 90
London → Madrid 1,703 km 24h 8m (11 stops) 24h 10m (9 stops) Tesla Model S 60
Budapest → London 1,722 km 22h 40m (11 stops) 23h 22m (9 stops) Tesla Model S 60
Rome → London 1,774 km 24h 13m (14 stops) 23h 4m (10 stops) Tesla Model S 90
Bucharest → London 2,539 km 35h 0m (16 stops) 35h 49m (14 stops) Tesla Model S 60

Lad Dem Køre på Din Rute

Sammenlign disse køretøjer på en hvilken som helst rute med vores interaktive simulator.

Start Race

Del