Curse Virtuale de Mașini Electrice

Tesla Model 3 SR Plus vs Tesla Model Y Performance

Performanță agregată pe 880 rute comune

Câștigător

Tesla Model 3 SR Plus

Câștigă pe 98% din rute

Tesla Model 3 SR Plus: 90 Tesla Model Y Performance: 2

788 egalități

Diferența Medie de Timp

6 min

Tesla Model 3 SR Plus ajunge în medie cu 6 minute mai repede

Diferența Medie de Opriri de Încărcare

0.2

Tesla Model 3 SR Plus are nevoie în medie de 0.2 opriri mai puține

Compararea Specificațiilor

Specificație Tesla Model 3 SR Plus Tesla Model Y Performance
Producător Tesla Tesla
Autonomie 332 km 411 km
Baterie 62 kWh 75 kWh
Încărcare DC 170 kW 200 kW
Tip Caroserie Sedan Suv
Locuri 5 5

Exemple de Comparații de Rute

Rută Distanță Tesla Model 3 SR Plus Tesla Model Y Performance Câștigător
Paris → London 450 km 5h 18m (1 stops) 5h 18m (1 stops) Egalitate
Berlin → London 1,097 km 11h 46m (4 stops) 11h 49m (5 stops) Tesla Model 3 SR Plus
London → Berlin 1,099 km 11h 51m (4 stops) 11h 54m (4 stops) Tesla Model 3 SR Plus
Vienna → London 1,477 km 15h 29m (6 stops) 15h 29m (7 stops) Egalitate
Warsaw → London 1,633 km 16h 56m (8 stops) 16h 57m (8 stops) Tesla Model 3 SR Plus
Madrid → London 1,691 km 18h 31m (7 stops) 18h 34m (7 stops) Tesla Model 3 SR Plus
London → Madrid 1,691 km 18h 27m (7 stops) 18h 32m (7 stops) Tesla Model 3 SR Plus
Budapest → London 1,718 km 17h 51m (8 stops) 17h 55m (8 stops) Tesla Model 3 SR Plus
Rome → London 1,760 km 19h 32m (7 stops) 19h 36m (7 stops) Tesla Model 3 SR Plus
Bucharest → London 2,537 km 27h 13m (12 stops) 27h 17m (12 stops) Tesla Model 3 SR Plus

Pune-le să Concureze pe Ruta Ta

Compară aceste vehicule pe orice rută alegi cu simulatorul nostru interactiv.

Începe Cursa

Distribuie