Curse Virtuale de Mașini Electrice

Tesla Model S 2023 vs Tesla Model Y Long-Range

Performanță agregată pe 880 rute comune

★ Câștigător

Tesla Model Y Long-Range

Câștigă pe 100% din rute

Tesla Model Y Long-Range: 768 Tesla Model S 2023: 0

112 egalități

Diferența Medie de Timp

127 min

Tesla Model Y Long-Range ajunge în medie cu 127 minute mai repede

Diferența Medie de Opriri de Încărcare

0.5

Tesla Model Y Long-Range are nevoie în medie de 0.5 opriri mai puține

Compararea Specificațiilor

Specificație Tesla Model S 2023 Tesla Model Y Long-Range
Producător Tesla Tesla
Autonomie 505 km 426 km
Baterie 95 kWh 75 kWh
Încărcare DC 250 kW 200 kW
Preț de Pornire €96,990 -
Tip Caroserie Sedan Suv
Locuri 5 5

Exemple de Comparații de Rute

Rută Distanță Tesla Model S 2023 Tesla Model Y Long-Range Câștigător
Paris → London 450 km 5h 18m (1 stops) 5h 18m (1 stops) Egalitate
Berlin → London 1,099 km 12h 20m (3 stops) 11h 39m (3 stops) Tesla Model Y Long-Range
London → Berlin 1,102 km 12h 30m (4 stops) 11h 39m (3 stops) Tesla Model Y Long-Range
Vienna → London 1,480 km 16h 22m (4 stops) 15h 12m (5 stops) Tesla Model Y Long-Range
Warsaw → London 1,638 km 18h 12m (6 stops) 16h 45m (6 stops) Tesla Model Y Long-Range
Madrid → London 1,697 km 20h 45m (7 stops) 18h 11m (6 stops) Tesla Model Y Long-Range
Budapest → London 1,721 km 19h 5m (6 stops) 17h 36m (6 stops) Tesla Model Y Long-Range
London → Madrid 1,724 km 20h 59m (5 stops) 18h 10m (5 stops) Tesla Model Y Long-Range
Rome → London 1,774 km 21h 1m (7 stops) 19h 13m (6 stops) Tesla Model Y Long-Range
Bucharest → London 2,542 km 29h 49m (11 stops) 26h 48m (10 stops) Tesla Model Y Long-Range

Pune-le să Concureze pe Ruta Ta

Compară aceste vehicule pe orice rută alegi cu simulatorul nostru interactiv.

Începe Cursa

Distribuie