Curse Virtuale de Mașini Electrice

Tesla Model S 70 vs Tesla Model X 90

Performanță agregată pe 879 rute comune

Câștigător

Tesla Model S 70

Câștigă pe 91% din rute

Tesla Model S 70: 689 Tesla Model X 90: 65

125 egalități

Diferența Medie de Timp

49 min

Tesla Model S 70 ajunge în medie cu 49 minute mai repede

Diferența Medie de Opriri de Încărcare

0.1

Tesla Model X 90 are nevoie în medie de 0.1 opriri mai puține

Compararea Specificațiilor

Specificație Tesla Model S 70 Tesla Model X 90
Producător Tesla Tesla
Autonomie 270 km 290 km
Baterie 60 kWh 80 kWh
Încărcare DC 70 kW 120 kW
Preț de Pornire €82,700 €131,300
Tip Caroserie Sedan Suv
Locuri 5 7

Exemple de Comparații de Rute

Rută Distanță Tesla Model S 70 Tesla Model X 90 Câștigător
Paris → London 450 km 5h 48m (2 stops) 5h 42m (2 stops) Tesla Model X 90
Berlin → London 1,099 km 14h 27m (6 stops) 14h 29m (6 stops) Tesla Model S 70
London → Berlin 1,102 km 14h 29m (6 stops) 14h 30m (6 stops) Tesla Model S 70
Vienna → London 1,483 km 19h 30m (7 stops) 20h 12m (9 stops) Tesla Model S 70
Warsaw → London 1,636 km 21h 20m (9 stops) 21h 54m (9 stops) Tesla Model S 70
London → Madrid 1,722 km 23h 31m (10 stops) 24h 50m (9 stops) Tesla Model S 70
Madrid → London 1,723 km 22h 56m (9 stops) 22h 56m (11 stops) Egalitate
Budapest → London 1,723 km 22h 46m (8 stops) 23h 57m (9 stops) Tesla Model S 70
Rome → London 1,780 km 24h 3m (11 stops) 23h 42m (10 stops) Tesla Model X 90
Bucharest → London 2,560 km 34h 57m (17 stops) 36h 53m (14 stops) Tesla Model S 70

Pune-le să Concureze pe Ruta Ta

Compară aceste vehicule pe orice rută alegi cu simulatorul nostru interactiv.

Începe Cursa

Distribuie